0216 483 42 42 / 0532 428 41 40

Sosyal Medyada Biz}

BAYİMİZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?
TÜMÜNÜ GÖR

TELEVİZYON ARIZA SERVİSİ LCD LED TV TAMİRİ KURULUMU

Televizyon Arıza Servisi, Lcd, Led, Smart Tv Tamiri, Bakım ve Kurulum Hizmetleri

Türkiye geneline yayılmış etkin servis ağı, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile kalite ilkemizden taviz vermeden, Plazma, LCD, LED, Projeksiyon, OLED ve Smart TV, tamiri, bakım ve kurulum hizmetlerini hızlı ve garantili tamir prensibiyle yapan servislerimiz, aynı zamanda birçok yerli ve yabancı markanın servisi olarakta hizmet vermektedir.

 

Teknik Servis Hizmeti Verdiğimiz Televizyon Markaları

Samsung                      ♦ Arçelik                      ♦ Vestel                      ♦ Beko                      ♦ Panasonic                      ♦ Regal

♦ Philips                           ♦ Sharp                        ♦ JVC                            ♦ Siemens               ♦ Grundig                           ♦ Sunny

♦ LG                                   ♦ Sony                          ♦ Toshiba                   ♦ Axen                       ♦ Finlux                              ♦ Altus

 

BASİT İPUÇLARI
Teknik Servis çağırmadan önce çözebileceğiniz, sıkça karşılaştığımız soruları ve arama kelimelerini derledik.
Dahili uydu alıcısı nedir?
Led tv dahili uydu nedir? Led tv dahili uydu alıcısı nedir? En basit anlatımla, eskiden tüplü televizyonlarımızın altına, üstüne, sağına, soluna koyduğumuz uydu alıcısının, artık televizyonların içine dahil edilmesidir.
Dahili uydu alıcısı nasıl çalışır?
Led tv dahili uydu alıcısı nasıl çalışır?, dahili uydu alıcı nasıl kullanılır?, Dahili uydu alıcısı nasıl kullanılır? Dahili uydu alıcısı kullanma, dahili uydu alıcısı kullanımı. Dahili uydu alıcısını kullanabilmeniz için, öncelikle çanak anten tesisatı'nın kurulu olması yada kurdurmanız gerekmektedir. Çanak anten tesisatı kurulu ise çanak anten'den gelen uydu kablosunu, televizyonunuzun arkasındaki dahili uydu alıcısı soketine takarak, uydu yayınlarını seyredebilirsiniz. Dahili uydu alıcı kullanma, dahili uydu alıcı kullanımı, dahili uydu alıcı çanaksız, led tv anten girişi, led tv anten bağlantısı.
Led tv dahili uydu alıcısı sinyal zayıf veya yok sorunu .
Led tv sinyal yok sorunu, dahili uydu alıcısı sinyal zayıf veya yok uyarısı alıyorsanız, çanak anten'den gelen kablo bağlantınızı kontrol edin, televizyonunuzun dahili uydu alıcısı kısmına takılı olduğundan emin olun, her şey normalse ve sinyal zayıf veya yok hatası devam ediyorsa çanak anten ayarı bozulmuş, Lnb yada kabloda arıza oluşmuş olabilir. Çözüm üretemediğiniz durumlarda profesyonel teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.
dahili uydu alıcısı sorunları arızaları
Dahili uydu alıcı arızaları, dahili uydu alıcısı sorunu, dahili uydu alıcısı sorunları yaşıyorsanız, televizyonunuz uzun süre açık yada standby'da kalmış olmasından dolayı dahili uydu alıcısı kitlenmiş olabilir televizyonun fişini çekerek bir müddet bekledikten sonra tekrar takın. Sinyal yok hatası alıyorsanız çanak anten tesisatınızı kontrol edin.
Dahili uydu alıcısı ayarları
Dahili uydu alıcı ayar, dahili uydu alıcı ayarları, dahili uydu alıcısı ayarı, led tv uydu ayarları, led tv uydu bağlantısı, led tv uydu alıcısı bağlantısı yaparken çanak anten tesisatınızda problem yok ise TÜRKSAT kanallarını yüklemek için şebeke arama frekansı olan 12380 V 27500 değerlerini, dahili uydu alıcısı ayarı bölümünden girerek, tp kısmına arama frekansı değerlerini giriyoruz ve şebeke açık konumunda taratıyoruz güncel kanallar yüklenecektir. led tv arama, dahili uydu alıcısı led tv kanal arama.
Televizyon kapatıldıktan sonra bir daha açılmadı, ışık yanmıyor
Televizyonun elektrik bağlantısını kontrol ediniz yada başka bir prizde deneyiniz. Televizyonun power anahtarının açık olduğuna emin olunuz, her iki durumda'da sonuç alamıyorsanız televizyon arıza yapmış demektir, teknik servis çağırabilirsiniz.
Televizyonu açmaya çalıştığımda geç açılıyor, kırmızı ışık yanıp sönüyor
Lcd televizyonlarda sık görülen problemlerden biridir, açılma süresi her geçen gün biraz daha uzuyorsa bunun sebebi, power kontrol ünitesinin çıkış katındaki elektrolitik kondansatörlerin değer kaybetmelerinden kaynaklanmaktadır. Arızayı tamir ettiriniz, bu şekilde kullanmaya devam ederseniz, ileride ana kart arızası oluşacak ve size daha maliyetli olacaktır.
Ekranı kırık Led tv garantiye girermi? Tamiri mümkünmü ?
Ekranı, paneli kırılmış yada çatlamış led, lcd, plazma televizyonlar garanti kapsamında değildir. Tamiri maalesef yapılamamaktadır. ekran değişim ücreti ise yeni alınacak bir televizyonla aynı maliyetlerde olacağı için, ekran değişimi yerine yeni bir televizyon almak daha doğru bir seçim olacaktır.
Televizyon ekranının yarısı gösteriyor diğer yarısı siyah karanlık
Kart yada panel arızasıdır. Kart arızası ise tamiri mümkündür, şayet panel arızası ise maliyet yüksekliği sebebiyle yeni bir televizyon almak daha doğru bir seçenek olacaktır.
Televizyon ekranında dik çizgiler var
Televizyon Led yada Lcd ise ekran panelinden kaynaklanıyordur, panel maliyeti yeni bir televizyonla eş değer olacağı için yeni bir televizyon almanızı öneririz.
Televizyon kendi kendine kapanıyor
Belli bir süre çalışıp kendiliğinden kapanıyorsa menüye girerek kapanma zaman ayarı konumunu kontrol ediniz, açık konumda bırakılmışsa kapalı konuma getiriniz. Sorun buna rağmen devam ediyorsa, devrelerde oluşan aşırı ısınmadan dolayı tv kendini kapatıyordur. Tv daha fazla zarar görmeden servis çağırmanız doğru olacaktır.
Televizyon çalışırken ses var görüntü yok
Bu arızanın birçok sebebi olabilir, kumandanın üzerinde bulunan radyo tuşuna basmış radyoya geçmiş olabilirsiniz. Diğer bir seçenek eğer scart, hdmi yada Rca kablo ile bağlantı kuruyorsanız kablonun yuvalarına tam oturup oturmadığını kontrol ediniz. Buda çözüm olmadıysa televizyon arızalı demektir, tamiri mümkündür servis talebinde bulunabilirsiniz.
Televizyon çalışırken cızırtı sesi geliyor
Televizyonun besleme ünitesinden kaynaklanan bir durumdur, tamiri mümkündür.
Televizyon ekranı geniş yada yandan üstten dar gösteriyorsa
Televizyon kumandasından format tuşunu bulunuz, ekran düzelene kadar seçenekleri deneyiniz. Aynı işlemi menüye girerek görüntü yada resim ayarları sekmelerinden'de yapabilirsiniz

Led Tv Arızası, Led Tv Arızaları, Led Tv Arıza Notları, Dahili Uydu Alıcısı Hd Kanallar, Led Tv Kablolu Yayın

24 Temmuz 2015
4.254 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN